Choď na obsah Choď na menu
 


ROLEPLAYING GAME

RPG stránky sa zaoberajú hrou alebo fikciou reálneho sveta. RPG život sa má odlišovať od reálneho sveta tým, že tu máš svoje vymyslené vlastnosti. Správaš sa, rozprávaš a funguješ ako keby si žil v inom svete. Každý má možnosť vybrať si svoj vlastný charakter a pod ním vystupovať na stránke. Prváci to majú najťažšie, musia sa správať naozaj ako osemroční študenti ( Nemajú vedomosti, nevyznajú sa tu a často sa i stratia. ). Každý sa snaží aby jeho postava vyzerala čo najreálnejšie. RPG by mala zachytávať bežný život študenta alebo čarodejníka.

  • Ako sa hrá RPG?

Akcia, teda to, čo postava vykonáva sa píše medzi hviezdičky (**). Priama reč a ostatné sa píše normálne:

*Zmrznutá vojde do klubovne a zmorená únavou si zloží kabát a zavesí ho na stojan.* Dobrý deň! *Povie a nájde si voľné miesto pri bare*

  • História, povaha a výzor RPG postavy:

História je taktiež dôležitá pre to, aby sme vedeli, aká postava je, čo všetko zažila, akých ľudí stretla, aké mala skúsenosti a pod. Postava nemôže byť smutná, keď sa stále smeje a zabáva, alebo nemôže byť veselá, keď jej zabili rodičov a pod. Nemali by ste často meniť jednotlivé udalosti v živote a histórií postavy, pevno si rozmyslite jednu udalosť (napr. že má rodičov novinárou, ktorých neskôr zabili) a túto myšlienku veďte počas celej RPG. Ako je postava vysoká, koľko váži a celkový vzhľad opisuje výzor. Taktiež je dôležitý, pretože každý má svoje chyby a nikto nie je dokonalý. Povaha opisuje povahové črty vašej postavy. Tzn., či ste múdry, hanblivý, alebo zhovorčivý či ukecaný. Povaha je v RPG svete taktiež dôležitá.


Chyby v RPG

  • Uvedomte si, že sa snažíte zahrať najreálnejšiu postavu! Správate sa podľa toho, aké ste jej dali vlastnosti, koľko má rokov, v ktorom je ročníku! Je napríklad hlúpe, aby prvák, ktorý poriadne nevie narábať s prútikom vedel čítať myšlienky! Alebo je veľmi hlúpe, aby ste lietali, keď nie ste víla (nemáte krídla).
  • Veľmi dôležitá je aj história vašej postavy, pretože od nej sa odvíja aj jej prítomnosť. Keď ste napríklad v minulosti zažili nejakú smutnú udalosť, ktorá vás hlboko poznačila, nebudete práve najveselšia povaha. Alebo ak ste vyrastali v rodine, v ktorej sa vám dostávalo veľa lásky a porozumenia je zrejmé, že budete vľúdny a dobrý človek.
  • Asi najčastejšia chyba: Pochopte, že celý svet sa netočí len okolo vás! Nikto nie je dokonalý, každý má svoje chyby a neduhy, každý z nás sa občas pomýli, či urobí hlúposť a preto je nesprávne, aby ste zo svojej postavy robili niečo viac! V RPG ide o to zahrať svoju postavu čo najreálnejšie, to znamená aj s chybami!
  • Nepútajte na seba pozornosť za každú cenu. Je hlúpe vojsť do klubovne s plačom a čakať len na to, kedy k vám kto príde a začne sa vypytovať čo sa stalo. Alebo je nesprávne urobiť nejakú bláznivú vec (nabúrať do steny, porezať sa, odpadnúť) len preto, aby si vás niekto všimol! Ak naozaj chcete v pozornosti ostatných, nedosahujte to takýmto spôsobom! Ak budete vtipný, milý, vľúdny a sami sebou budú vás mať ľudia oveľa radšej.
  • RPG nesmiete hrať za inú postav! Napríklad:

*Alison vošla do klubovne a zbadala Davida.* Môžem si prisadnúť? *spýtala sa a keď David kývol hlavou a usmial sa sadla si vedľa neho.* Chybu v RPG máte podčiarknutú. Správna by mala vyzerať takto:

*Alison vošla do klubovne a zbadala Davida* Môžem si prisadnúť? *Spýtala sa.*

*David kývol hlavou a usmial sa.*

Nemôžete vo svojich RPG písať o činnostiach, ktoré majú vykonať iný, pretože ani v reálnom živote nedokážete nikoho ovládať!

  • Pochopte, že text medzi hviezdičkami sú len myšlienky, alebo činnosti postáv. Ani v reálnom živote nemôžete čítať myšlienky a ani vo svete RPG Nesprávna RPG:

David: *Vošiel do zborovne so sklonenou hlavou. Bol smutný, pretože jeho rodičia asi zabudli na jeho narodeniny.*

Alison: Neboj David, určite nezabudli! *povedala Alison chlácholivo a pohladkala ho po ruke.*

Ako mohla Alison vedieť, prečo je David smutný, keď si to len pomyslel?

  • Nerušte RPG, ktorej sa nezúčastňujete. Nekazte ju hlúpymi poznámkami na adresu postáv a ani pletením sa do deja, ak si to dané postavy neželajú!!!

Kľúčové slovo pre registráciu je: pátrač

Ďalej>>>